Online Katalog    İletişim Formu
   İş Başvurusu    Faydalı Linkler
 
KONTEYNER İNFO
 
Çöp Nedir?
 
Atık Nedir ?
 
Çöp Konteyneri Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır?
 
Katı Atıklar ve Geri Kazanımları
 
Konteyner Kaplama Metodları
 
Neden Sıcak Daldırma Galvaniz?
 
 
 
Çöp Konteyneri Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Çöp Konteyneri Nedir ?
Çöp konteyneri evsel ve katı atıkların, ilgili kurumlar tarafından toplanıp bertaraf edilmesinden önce geçici olarak depolanması amacı ile, yetkililer tarafından yerleşim birimleri içerisinde uygun yerlere yerleştirilen çöp toplama kabıdır.

Nasıl Kullanılmalıdır ?
• Çöp konteynerleri sadece evsel ve katı atıkların geçici olarak depolanmasında kullanılmalıdır,sıvı,tıbbi,kimyevi ve zararlı atıklar çöp konteynerinde depolanamaz bu hem insan sağlığı hemde konteynerin kullanım ömrü açısından olumsuz etkiler doğurabilir.

• Çöp konteynerine sıcak kül veya yanıcı maddeler dökülmemelidir bu konteyner içerisindeki katı atıkların yanmasına,dolayısıyla çevreye ve insan sağlığına zarar verici sonuçlar doğurabilir.

• Çöp konteynerinin kapağı,kötü kokuların ve zararlı mikrobik bakterilerin çevreye yayılmasına,çeşitli haşeratların konteynere girerek çöpleri dışarı çıkarmasına neden olabilir,bu sebepte kapak devamlı kapalı tutulmalıdır.

• Çöp konteyneri bulunduğu yerlerde içine depoladığı atıklardan dolayı hijyenik olmayan bir ortam oluşturabilir,bu sebepten çöp konteynerinin yerleştirileceği alan yaşam mahallerinden dışarıda,boşaltılması,temizliği ve bakımı rahat yapılabilecek bir yerde olmalıdır.

• Çöp konteynerinin yerleştirileceği alan çevrili ve zemini düz olmalıdır.

• Çöp konteynerinin iç ve dış yüzeyleri zararlı olmayan çeşitli temizlik materyalleri kullanılarak sıcak tazzikli su ile periyodik zaman aralıkları içinde dezenfekte edilmelidir.

• Çöp konteynerleri büyük oranda kullanıcılar tarafından oluşan hatalar sonucu deforme olmaktadır,buda çöpün iyi derecede korunamaması hem insan sağlığı ve çevre temizliği açısından olumsuz etkiler oluşturması, hem görüntü kirliliği oluşturmasının yanı sıra artı maliyetler getirerek topluma maddi zararda vermektedir.

• Çöp konteyneri amacı dışında kullanılmamalıdır,kullanıldığı taktirde ciddi hasar veya zararlar verebilir.
  Bu web sitesinin içeriğindeki bilgi ve resimlerin tümü veya bir kısmı Yüksel Metal Ltd. Şti.’nin izni olmadan çoğaltılamaz, kopyalanamaz ve hiçbir amaçla kullanılamaz.
Yüksel Metal Ltd. Şti. web sitesindeki teknik bilgi ve ölçülerde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Copyright 2006 Yüksel Metal